VIDEO//Ludnica i drama: Mali Leicester među 8 najboljih evropskih klubova!

Aktuelni prvak Engleske, Leicester City pobijedio je večeras Sevillu sa 2:0 i tako izborio plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Leicester je izgubio prvi meč sa 2:1, ali je na domaćem terenu igrao mnogo bolje. Poveli su igrači Craiga Shakespearea u 27. minuti, a nakon dobrog centaršuta pogodio je Morgan.

Kada je Albrighton uduplao vodstvo u 54. minuti, navijači Lisica bili su presretni te su počeli da sanjaju veliki san.

Do kraja je bilo mnogo uzbuđenja. Prvo je isključen igrač Seville Samir Nasri (74. minuta), a šest minuta kasnije N'Zonzi je promašio penal, tačnije domaći golman Kasper Schmeichel je odbranio.

Schmeichel se na kraju ispostavio kao heroj, jer je odbranio penal igračima Seville i u prvom susretu.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje domaćih navijača!