Borussia u ludoj utakmici izborila polufinale Lige prvaka

Borussia Dortmund plasirala se u polufinale Lige prvaka nakon što je u dvije utakmice bila bolja od Atletico Madrida ukupnim rezultatom 5:4.

Druga utakmica, koja se igrala u utorak navečer u Dortmundu, završila je pobjedom Borussije 4:2.

Za domaćine su zabijali Julian Brandt, Ian Maatsen, Niclas Füllkrug i Marcel Sabitzer. Angel Correa zabio je za Atletico, dok je drugi pogodak za goste bio autogol Matsa Hummelsa.

Odmah na početku obje ekipe su imale dvije stopostotne šanse. Adeyemi je u četvrtoj minuti probio lijevu stranu i dodao na pet metara za Sabitzera, kojem je uspio u blok ući Gimenez. Minutu nakon toga na drugoj strani Morata je išao sam na golmana, odlučio se na lob, ali je promašio gol.

Borussia je napadala i zasluženo stigla do vodstva u 34. minuti. Zabio je Julian Brandt. Primio je loptu u šesnaestercu, otišao je dosta ukoso te pucao s lijeve strane lijevom nogom. Oblak nije najbolje reagovao na udarac iz takvog ugla. Lopta mu se odbila od ruke u mrežu.

Za pet minuta pogodio je Maatsen. Lijevi bek Dortmunda odigrao je dupli pas sa Sabitzerom, osvojio dosta prostora i pucao s lijeve strane silovito. Pogodio je dalji ugao Oblakovog gola za 2:0.

Trener Atletica Diego Simeone napravio je tri zamjene na poluvremenu. Ušli su Angel Correa, Pablo Barrios i Rodrigo Riquelme umjesto Alvara Morate, Cesara Azpilicuete i Nuhuela Moline.

Atletico je s tim zamjenama podignuo igru i počeo više napadati. Autogol je u 49. minuti zabio Mats Hummels Nakon kornera je Hermoso vratio loptu glavom prema petercu Dortmunda, a Hummels nespretno reagovao i poslao loptu u vlastiti gol za 2:1.

Angel Correa poravnao je rezultat na 2:2  u 64. minuti. Nakon dobre akcije Atletica pucao je Riquelme s lijeve strane, no odbranio je Kobel. Lopta se odbila do Corree, koji jednom promašuje, ali drugi put pogađa.

Ali, Borussia se probudila i ponovo stigla do vodstva u 71. minuti. Ubacio je Sabitzer s lijeve strane, a Füllkrug ulazi na prvu stativu i pogađa neodbranjivo glavom dalji ugao Oblakovog gola. Samo tri minute kasnije Sabitzer je i zabio. Namjestio se na rub šesnaesterca i lijevom nogom silovito pogodio desni ugao Atleticovog gola.

Imala je Borussia još dvije dobre prilike do kraja, dok Atletico nije ništa kreirao.