Nekoliko susreta odigranih sinoć u europskim ligama bili su posebno nabijeni emocijama zbog žrtava nedavnih terorističkih napada u Španiji, piše index.hr.

Utakmica između Barcelone i Betisa počela je minutom šutnje u znak sjećanja na žrtve terorističkih napada u Barceloni i Cambrilsu, obalnom gradu jugozapadno od Barcelone. U napadima koji su se dogodili u četvrtak poginulo je 14 osoba, a više od 120 ih je povrijeđeno.

Dirljivo je bilo i na Parku prinčeva između PSG-a i Toulousea. Pariz koji itekako dobro pamti svoje žrtve terorizma dao je podršku Barceloni, a posebno neutješan bio je Neymar.

Brazilac koji je ovo ljeto u najvećem transferu svih vremena vrijednom 222 miliona eura Camp Nou zamijenio Parkom prinčeva, nije zaboravio na dane provedene u Kataloniji i u trenutku minute šutnje pod teretom emocija slomio se i zaplakao.

Neymar je bio posebno inspirisan i odigrao je simultanku te u pobjedi 6:2 ugradio dva gola (31. i 92.) i upisao dvije asistencije (35. i 84.), a u strijelce su se upisali i Rabiot (35), Cavani (75), Pastore (82) i Kurzawa (84), dok su za goste zabili Gradel (18) i Julien (78).

Izvor: index.hr