SIJEVALO ISPRED GOLA BRATSTVA: Dvije stative, prečka i veliki preokret Slobode za četvrtfinale! (VIDEO)

Četiri utakmice osmine finala Kupa BiH odigrane su danas u terminu od 15 sati. Tri susreta na programu su u večernjem terminu, dok Leotar i Zvijezda 09 igraju 1. novembra.

Sloboda je velikim preokretom stigla do pobjede nad Bratstvom u Gračanici. Iako su gubili sa 1:0 na poluvremenu, Tuzlaci su u nastavku preokrenuli. Konačan rezultat je bio 1:2.

Bratstvo je povelo iz prve prave prilike preko Poturalića u 19. minuti. Nakon toga Sloboda je bila mnogo bolji tim. Pogodili su Tuzlaci dvije stative i prečku u prvom dijelu susreta. Svoju nadmoć Tuzlaci su, ipak iskoristili u drugom dijelu, kada je Ordagić izjednačio u 65. minuti.

Sloboda je do preokreta došla u samom finišu utakmice, tačnije u 87. minuti susreta. Bolju igru svog tima iskoristio je Ćulum za veliku pobjedu i plasman Slobode u četvrtfinale.

Svatovac je završio svoje takmičenje u Kupu BiH. Drugoligaš nije uspio izbaciti, realno gledajući, jaču Slogu koja je u Poljicu slavila sa 0:2.

Sloga je uspjela povesti u finišu prvog dijela igre, a strijelac je bio Efendić. Već na startu drugog dijela sve je bilo gotovo. Pogodak za Slogu postigao je Stokić te tako izborio historijski četvrtfinale za klub iz Simin Hana.