ORKKA dominira: Hamza Čajić viceprvak Balkana!

Hamza Čajić je viceprvak Balkana! Mladi lukavački karatista je danas u finalu Balkanskog prvenstva koje se održava u Herceg Novom, u kategoriji do +76 kg izgubio od turskog predstavnika Arslana Omera Faruka rezultatom 7:5!

Iako je poražen u finalu, možemo reći da je Hamza Čajić još jednom pokazao svoju klasu te istakao da je jedan od najboljih karatista na svijetu, naravno u svojoj kategoriji.

Mensur Đozić

Mensur Đozić, također član ORKKA Lukavac danas je osvojio bronzanu medalju u kategoriji -75 kg. Đozić je u meču za treće mjesto pobijedio Srbijanca Jovana Njegića sa 2:1.

Osim Hamze i Mensura, još jedna članicsa ORKKA Lukavac se popela na pobjedničko postolje. Naime, Belma Bećirević je prvog dana Balkanskog prvenstva osvojila treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji -53 kg.

Željko Zombra (trener) i Belma Bećirević

Belma je do bronze došla pobjedama nad predstavnicama Albanije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, dok je jedini poraz imala protiv reprezentativke Turske.