NEOČEKIVAN PORAZ: Neslavan oproštaj Slobode od domaće publike (VIDEO+FOTO)

Neočekivan poraz Sloboda je doživjela u 9. kolu Lige za prvaka BiH. Krupa je pokazala kvalitet više i danas na Tušnju, pred veoma malim brojem gledatelja slavila rezultatom 1:3.

U prvom poluvremenu gledali smo izuzetno napadačku igru oba tima, ali se stekao dojam da su gosti bili nešto dominantniji. Opasan je bio Koljić u par navrata, dok su se na drugoj strani u šansama nalazili Tandir i Hairlahović.

Kada se očekivao kraj prvog dijela igre, gosti su sa dva gola šokirali domaće navijače. Dva puta je pogodio Elvir Koljić, prvi put u 43. minuti, a drugi put 100-tinjak sekundi kasnije.

Sloboda je u nastavku susreta preuzela dozu rizika. Trener Vlado Jagodić napravio je neke izmjene što je urodilo plodom u 69. minuti. Pleli su domaći mrežu oko gola Krupe, na kraju je šutirao Todorović i prekrasno pogodio za smanjene rezultata.

Pokušavali su domaći i dalje, međutim sve je to bilo bezuspješno. Krupa je posao završila u 84. mninuti susreta. Bila je to lijepa akcija gostiju, a prizemnim udarcem gol je postigao Redžić.

Do kraja susreta više nije bilo vremena, pa je tako Sloboda neslavno završila premijerligašku sezonu pred svojim navijačima. U posljednjem kolu, Crveno-crni gostuju kod ekipe Zrinjskog.