Mirza Bašić uspješno preskočio prvu prepreku u kvalifikacijama za Roland Garros

Mirza Bašić je u prvom kolu kvalifikacija Roland Garrosa savladao favorizovanog Slovenca, Blaža Rola, rezultatom 2:0 (7:6, 6:3), te se tako plasirao u drugo kolo gdje će igrati protiv 117. igrača svijeta, Andreya Rubleva.

U prvom setu oba tenisera držala svu svoj servis, tako da se otišlu u taj brejk. Ono što je jako bitno istaći, Bašić je u šestom gemu spasio čak četiri brejk lopte, što se na kraju ispostavilo ključnim. U taj brejku sa četiri mini brejka došao je do 7:2 i dobio prvi set.

Odmah na startu drugog seta Rola je imao dvije brejk šanse, ali oba puta se spasio bh. teniser i na kraju poveo sa 1:0, a u trećem gemu oduzeo je servis Slovencu. Rola je vratio brejk zaostatka u sedmom gemu, međutim Bašić mu je odmah nakon toga opet oduzeo servis i nakon toga odservirao za 6:3 i tako dobio meč.

Izvor: scsport.ba