KUP BIH: Sloboda jedva sa trećeligašem, Sloga senzacionalno izbacila prvaka države!!!

Nakon što je jučer Rudar iz Prijedora izborio plasman dalje, ostalih 15 utakmica prve runde fudbalskog nacionalnog Kupa odigrano je danas.

Sloboda je teškom mukom pobijedila trećeligaša Azot u Vitkovićima. Tuzlaci su poveli u 37. minuti preko Krpića. U 58. minuti su ostali sa igračem manje jer je isključen Osmanagić. Potom je Korjenić izjednačio. Ipak, Smajić je ponovo Crveno-crne doveo u prednost, što je bilo dovoljno i za pobjedu.

Sloga je napravila veliku senzaciju! Tim Darka Vojvodića pobijedio je Zrinjskog. Jedini gol postigao je Stokić iz penala u 62. minuti. Bilo je šansi na obje strane, ali mreže se više nisu tresle!

Bratstvo je sa čak 6:1 deklasiralo ekipu Sutjeske iz Foče. Domaći su postigli dva gola u prvom poluvremenu te praktički tada riješili utakmicu. U nastavku je pogodio Vehabović sa bijele tačke, zatim Radović smanjio, na 4:1 povećao Salkić, Poturalić postigao peti gol, a Diabang i šesti gol za domaću ekipu.

Slaven i Čelik su u Živinicama odigrali 2:2, ali su gosti prošli dalje nakon boljeg izvođenja penala. Slaven je rano postigao gol. Igrala se 8. minuta kada je pogodio Salihović. Čelik je u nastavku poravnao rezultat, a Kouadio je preokrenuo rezultat, dok je na 2:2 poravnao Salihović drugim golom. Gosti su imali više sreće u lutriji i izborili osminu finala.

Svatovac je također priredio još jednu senzaciju i plasirao se u osminu finala Kupa BiH. Bolje su izvodili penale od Slavije, nekadašnjeg osvajača Kupa BiH. Okačić je pogodio za domaće u 75. minuti, a gosti su izjednačili u finišu susreta. Imali su domaći više sreće u lutriji penala i rezultatom 5:4 sasvim zasluženo prošli dalje.