Federalni prvoligaši danas su odigrali sedam utakmica posljedneg 15. kola u jesenjem dijelu prvenstva, dok će zavjesu na prvi dio takmičenja sutra spustiti svojim međusobnim duelom Novi Travnik i Zvijezda.

U derbiju kola Orašje i Travnik odigrali su bez golova, što je visočkoj Bosni unatoč porazu u Goraždu omogućilo osvajanje titule jesenjeg prvaka.

U kantonalnom derbiju odigranom na stadionu Jošik, Sloga iz Simin Hana pobijedila je Radnički sa 0:4. Radovanović je doveo Slogu u vodstvo u finišu prvog dijela. Ibrahimović je početkom drugog poluvremena udvostručio prednost Sloge iz penala, a isti igrač je trećim golom Slogu zapečatio sudbinu Radničkog. Do kraja još jedan gol za goste za velikih 0:4.

Bratstvo je poraženo u Kaknju od Rudara sa 2:0. Gračanički tim se dobro držao do finiša prvog poluvremena, ali su ipak primili gol. Strijelac za domaći tim bio je Kujović. Do kraja je Rudar postigao još jedan gol.

Budućnost je u Banovićima očitala fudbalsku lekciju ekipi Jedinstva iz Bihaća. Domaći tim poveo je nakon pola sata igre, a pogodio je Đezić. Već na startu drugog dijela penal za domaće, strijelac je Trumić, da bi treći gol za Budućnost postigao Aljukić u 60. minutu. Tačku na ovu veličanstvenu predstavu Budućnosti postavio je Pirić u 75. minuti.