Fudbaleri Manchester Cityja savladali su sa 1:0 PSG na svom Etihadu i tako po prvi put u istoriji kluba izborili polufinale Lige prvaka!

Osjetilo se neigranje nekoliko ključnih igrača kod ekipe PSG-a, prije svega Matuidija, Davida Luiza i Verattija. No i pored toga, Ibrahimović je prvi zaprijetio iz slobodnjaka.

Građani su u nastavku bili bolji, imali nekoliko dobrih prilika, a najbolju je propustio Aguero u 30. minutu kada je promašio penal.

U nastavku susreta PSG je imao dobre periode, loptu u posjedu, te je bio opasniji, ali bez nekih velikih prilika. Njihove snove o plasmanu u polufinale uništio je de Bruyne u 76. minuti. Sjajan šut mladog Belgijanca odsjeo je u donjem lijevom uglu golmana Trappa.

Parižani su do kraja stihijski pokušavali, najevću priliku imao je Cavani, ali je Hart u situaciji “1 na 1” sjajno odbranio. Do kraja bez promjena, tako da Građani sa ukupnim rezultatom 3:2 prolaze među četiri najbolje ekipe Evrope.