LifestyleSport

U derbi susretu 8. kola Serije A, Roma je kao gost pobijedila Napoli sa 1:3, a  dvostruki strijelac bio je naš Edin Džeko koji je sada sa sedam golova prvi strijelac italijanskog prvenstva.

U 42. minuti Salah je ukrao jednu loptu Koulibalyu i odigrao povratni pas, a Edin Džeko je sigurno pospremio loptu u mrežu za vodstvo Rome 0:1.

U 54. minuti Florenzi je ubacio iz prekida sa desne strane, a Edin Džeko je glavom pogodio za 0:2 na San Paolu i veliku prednost Rimljana.

Samo četiri minute poslije nakon kornera Koulibaly je odlično skočio i glavom pogodio mrežu Vučice za 1:2, donkele se iskupivši za grešku kod vodećeg gola gostiju.

Jalovo su domaći do kraja pokušavali doći do poravanja, ali je pet minuta prije kraja Salah umakao odbrani Napolija i postigao treći gol ovjerivši pobjedu Rome.