Selekcija Brazila očekivano je izborila plasman u četvrtfinale na Svjetskom prvenstvu, nakon što je danas pobijedio Meksiko rezultatom 2:0.

Meksikanci su pružili dobar otpor, pogotovo u prvom poluvremenu, međutim u nastavku nisu izdržali. Brazilce je u vođstvo doveo Neymar u 55. minuti, da bi pitanje pobjednika riješio Firminho dvije minute do isteka regularnog toka utakmice.

Odličnu utakmicu smo gledali u večerenjem terminu kada su se sastali Belgija i Japan. Nakon prvog dijela bez golova, u nastavku smo vidjeli mnogo uzbuđenja i jedan veliki preokret.

Japan je brzo postigao dva gola. Haraguchi je u 48. minuti postigao prvi, a Inui par minuta kasnije i drugi gol. Ali Belgija se vraća Vertonghen je u 69. minuti prvo smanjio zaostatak, nekoliko minuta kasnije izjednačio je Fellaini, da bi pobjedu Belgiji u četvrtoj minuti sudijske nadoknade donio Chadli.

Dakle, Brazil i Belgija će međusobno igrati u četvrtfinalu, a posljednji par u ovoj fazi takmičenja dobićemo sutra nakon što saznamo pobjednike susreta Švicarska – Švedska i Kolumbija – Engleska.