SportU fokusu

SJAJI, SJAJI BOSANSKI DIJAMANTU: Edin Džeko odveo Romu u četvrtfinale Lige prvaka! (VIDEO)

Fudbaleri Rome i Seville izborili su večeras plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon velikih pobjeda nad rivalima iz Ukrajine, odnosno Engleske.

Naime, Roma je na Olimpicu pobijedila Shakhtar sa 1:0 i to golom našeg Edina Džeka u 52. minuti. S obzirom na pobjedu ukrajinskog prvaka u prvom susretu rezultatom 2:1, talijanski tim prošao je dalje zbog gola postignutog u gostima.

Veliko iznenađenje priredila je Sevilla, koja je, nakon utakmice bez golova kod kuće, slavila na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda rezultatom 2:1. Junak je bio Ben Yedder koji je postigao dva gola, prvi u 74. minuti, a drugi par minuta kasnije. Jedini gol za Crvene vragove postigao je Lukaku u 84. minuti.

U srijedu su na programu dva posljednja revanš susreta osmine finala Lige prvaka, a sastaju se: Besiktas – Bayern (18.00 sati) i Barcelona – Chelsea (20.45 sati).