Rafael Nadal s lakoćom preko Wawrinke do jubilarne titule Roland Garrosa!

Iako je Švicarac bio u nizu od 10 pobjeda te je postigao skoro 90 winnera Murrayu, ima tri Grand Slam naslova i do titule Australian Opena je došao upravo preko tada povrijeđenog Nadala, Wawrinka danas jednostavno nije pružio dostojan otpor nezaustavljivom Špancu.
Oba tenisera su na početku meča bili izuzetno oprezna, a već kod rezultata 2:1 za Nadala mogli su se predvidjeti problemi za Švicarca. Ipak, Wawrinka je nakon žestoke borbe sačuvao svoj servis, što mu nije pošlo za rukom u sljedeća dva navrata pa je Nadal s uvjerljivih 6:2 osvojio prvi set.

Kako je okončao prvi, tako je Švicarac nastavio i u drugom setu. Nadal je bez puno problema poveo sa 3:0 i do kraja seta nije bilo uzbuđenja. Oba tenisera su zadržala svoj servis pa je Nadal slavio sa 6:3 u drugom setu.

Video pogledajte OVDJE.

Wawrinka je odmah na startu trećeg seta izgubio svoj servis, a to je ponovio i u petom gemu pa je Nadal imao veliku prednost od 4:1. Španac je osvojio još dva gema i s konačnih 6:1 osvojio treći set te došao do pobjede u velikom finalu.