Početak 2018. godine kao iz snova za Mirzu Bašića

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić savladao je u 2. kolu 1,28 miliona dolara vrijednog ATP turnira u Dohi osmog nositelja Feliciana Lopeza rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 7:6), piše scsport.ba.

Naš teniser je u 3. gemu napravio break i čuvao ga do kraja. Lopez je na 5:4 imao dvije vezane break lopte za povratak u set koje je Mirza spasio, te je nakon 37 minuta igre dobio prvi set sa 6:4.

U drugom setu Bašić je pri rezultatu 2:2 spasio još jednu break loptu, a potom su oba tenisera sigurno servirala i držala su svoj servis, te je o pobjedniku drugog seta odlučivao tiebreak. Mirza je ostao pribran i smiren u ključnim trenucima je odlično odigrao, te je ostvario veliku pobjedu i plasman u četvtrfinale.