Optimistični Vlado Jagodić: Borićemo se za Evropu

Uzbudljiva utakmica između Slobode i Krupe (2:1) odigrana je danas u Tuzli, a obje ekipe su odigrale po jedno dobro poluvrijeme.

Trener Jagodić je iznimno zadovoljan prvim dijelom utakmice, ali je kazao i kako je njegova ekipa podbacila u drugom dijelu.

“Lijepo je kad se pobjedi pa taman i teško. Nismo povukli ručnu, Krupa nas je nadigrala u drugom poluvremenu. Najgori rezultat je 2:0, a na to sam upozoravao igrače u svlačionici. Ako se ne postigne treći gol, ili se ne kontroliše igra onda se desi situacija kao na današnjoj utakmici. Ja moram čestitati svojim igračima, igrali smo pod pritiskom, morali smo dobiti utakmicu da se primaknemo vrhu. Krupa je ekipa koja ima glavu i rep. Igrali smo dobro u prvom poluvremenu, ali nisam očekivao da ovako dozvolimo protivniku da se razmaše. Jako cijenim ekipu Krupe i njihovog trenera, ovo je zaslužena pobjeda”, rekao je trener Jagodić, te dodao:

“Nisam očekivao da ćemo dozvoliti protivniku da se razmaše u nastavku, ali i to je fudbal. Cijenim Krupu i njihovog trener. Sloboda će dobro uraditi zimski prijelazni rok i sigurno ćemo imati dobru priliku da se borimo za Evropu.”