Nisu uspjeli košarkaši Slobode iznenaditi večeras ekipu Igokee. Unatoč voljnom momentu i borbenosti Tuzlaka te punoj dvorani Mejdan, gosti su pokazali zašto su najbolja ekipa u BiH jer su na kraju pobjedom rezultatom 65:103 izborili finale doigravanja za prvaka BiH.

Bila je to utakmica u kojem se od samog početka vidio tok iste. Aleksandrovčani su bolje otvorili susret, na kraju prvog perioda imali +10, a prednost do poluvremena na strani gostiju je bila 33:50.

Ista slika i u drugom poluvremenu. Sloboda nikako nije uspijevala spustiti zaostatak, jer su gosti koristili svaku moguću pogrešku domaćina, a mora se priznati da su imali i veoma dobar procenat šuta iz igre.

Na kraju trećeg perioda rezultat je glasio 53:72, pa je posljednji period bio samo formalnost. Igokea je rutinski privela utakmicu kraju te tako polufinalnu seriju dobila sa 2-0 u pobjedama.

Najefikasniji u gostujućem sastavu bio je Đorđe Milošević sa 21 poenom, dok su bolji od ostalih u domaćem taboru bili Marko Rikalo i Božo Đumić. Obojica su postigla po 15 poena.

Iako je ovim porazom završila sezonu, OKK Sloboda, igrači i uprava mogu biti zadovoljni istom. Najmlađa ekipa u historiji kluba napravila je veliki rezultat, a košarka se vratila tamo gdje Tuzla i zaslužuje, u sami vrh bh. košarke.