VIDEO Korak do evropskog sna: Velika pobjeda Slobode u Travniku!

U vrlo teškim uslovima za igru i po kišovitom vremenu, Sloboda je u 28. kolu Premijer lige BiH na Piroti pobijedila ekipu Travnika sa 2:3.

Sloboda je povela u 22. minuti. Samir Efendić je asistirao za Sulejmana Krpića, koji je sjajno pogodio fol Adisa Nurkovića.

Radost Crveno-crnih trajala je samo dvije minute. Kapiten Travnika Amel Čurić postigao je fenomenalan pogodak. Pirić nije imao šanse.

Kada se očekivao kraj prvog dijela, Sloboda je opet povela. Crveno-crni su izveli kontranapad, do lopte je došao Perica Ivetić i postigao odličan gol sa nekih 20-tak metara.

Travnik je ponovo izjednačio početkom drugog poluvremena, tačnije u 54. minuti. Lopta je u kaznenom prostoru u ruku pogodila Amera Ordagića, a sudac Admir Šehović je pokazao na penal. Šutirao je Igor Jelić i pogodio za 2:2.

Travnik je propustio nekoliko dobrih prilika, a kažnjeni su u 82. minuti. Vrijednu pobjedu Slobodi donio je Amer Ordagić.