IHF/EHF Women's Trophy 2018: Odigrana najdramatičnija utakmica na turniru! (FOTO)

Važnu utakmicu u okviru 2. kola IHF/EHF Women's Trophyja 2018 koji se održava u Tuzli danas su odigrali Luksemburg i Azerbejdžan. Bio je to najdramatičniji susret koji završen podjelom bodova 27:27.

Iako su Luksemburžanke u susret ušle u statusu favorita, nezgodni tim Azerbejdžana dobro je parirao. Odigrali su odlično prvo poluvrijeme kojeg su riješili u svoju korist rezultatom 16:9. U nastavku su imale i 9 golova prednosti, ali su sve ispustili te su se morale zadovoljiti jednim bodom.

U selekciji Azerbejdžana po 8 golova postigli su Inara Rzayeva i Kamila Bayramova. Sa druge strane, treba istaći Lenu Kirtz sa 8, Deu Dautaj sa 6 i Taniu Soberano sa 5 pogodaka.

U ovoj B grupi, Luksemburg sada ima 3 boda, ispred BiH koja ima 2, ali i utakmicu manje. Azerbejžan je osvojio svoj prvi bod na turniru.

Pokrovitelji: Vlada TK, Grad Tuzla, Općina Lukavac

Generalni sponzori: Colosseum, GBT, BH Pošta i BH Telecom

Zlatni spoznori: RMU Banovići, Turbo Trade, OAZA i Violeta

Sponzori: GIPS Tuzla, Agroturizam Marića Gaj, Orbiter, TransTurist, NLB Banka

Prijatelji: Autoherc, Piemonte, Grin, Cicerprom, Bingo.