Ibišević strijelac u remiju Herthe i Bayerna

Hertha je na Olimpijskom stadionu u Berlinu dočekala Bayern, a lider Bundeslige je sve do bukvalno posljednje sekunde gubio rezultatom 1:0. Hertha je u potpunosti nadigrala Bavarce, a vodeći pogodak na meču u 21. minuti postigao je naš reprezentativac Vedad Ibišević.

Ibišević je nakon Plattenhardtovog ubačaja iz slobodnog udarca sa lijeve strane na prvoj stativi bio brži od Matsa Hummelsa i zakucao je loptu pod prečku nemoćnog Manuela Neuera za 1:0.

Ibišević je na taj način prekinuo golgeterski post s obzirom da na šest uzastopnih utakmica u njemačkom prvenstvu nije postigao pogodak. Ovo je Vedadu bio deveti pogodak u 20. nastupu ove sezone u Bundesligi, a igru je napustio u 87. minuti susreta.

Sudija Ittrich je pokazao pet minuta sudijske nadoknade,a u posljednjim sekundama Pekarik je napravio prekršaj nad Comanom na samoj ivici kaznenog prostora sa lijeve strane.

U kazneni prostor domaćina došao je i Neuer, a Thiago je dodao Robbenu koji neometan sa desetak metara šutira, loptu je na liniji odbio jedan igrač Herthe, no ona je u petercu pala tačno na nogu Lewandowskom koji u 90+6. minuti pogađa za konačnih 1:1, a sudija Ittrich je odmah svirao kraj meča.