Na stadionu Banja Ilidža u Gradačcu, u 16. kolu Prve lige Federacije BiH, domaća Zvijezda je uspjela doći do pobjede u samoj završnici meča nad ekipom Goražda rezultatom 2:1 (1:1).

zvijezda 1

Sve je krenulo dobro po domaćina i već u četvrtom minutu preko Isanovića Zvijezda je došla u vođstvo od 1:0. Međutim, čvrsti gosti se nisu predavali i u 19. minutu su poravnali rezultat na 1:1 preko Midžića, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

zvijezda 2

U nastavku je domaćin još žešće krenuo ka golu Radića ali bez rezultata sve do 87. minute. Tada je dosuđen slobodan udarac za domaćina na preko dvadeset metara od gola gostiju, a rezervista Doljančić je preciznim udarcem pored živog zida loptu poslao u lijevi ugao golmana Radića.

zvijezda 3

Ovi bodovi puno znače ekipi Zvijezde u borbi za prvo mjesto u Prvoj ligi Federacije BiH, jer će to biti dodatni stimulans u nastavku takmičenja. Već u narednom kolu Zvijezda gostuje ekipi Novog Travnika i to će biti još jedna provjera snage ove ekipe.

PIŠE: Suad Krajnović