U okviru 21. kola Prve lige Federacije BiH za nogometaše, danas je na Banja Ilidži Zvijezda sa 3:1 porazila čvrstu i snažnu ekipu Radničkog iz Lukavca.

Zvijezda je povela u 18. minutu autogolom Suljića, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Odmah na početku drugog dijela, tačnije u 48. minuti, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca Mujagić povećava na 2:0.

2

U narednoj akciji isti igrač dobija drugi žuti karton i sljedećih četrdesetak minuta Zvijezda je igrala sa deset igrača. Ni to nije smetalo domaćinu da u 81. minutu ne povisi rezultat na 3:0 preko Mekića.

Stalno atakovanje gostiju ka golu domaćina im se isplatilo u 84. minutu, kada ublažavaju poraz i preko rezerve Berbića postavljaju konačnih 3:1.

Možda to ne bi bio i konačan rezultat da tri minute poslije toga stopostotnu šansu ne propušta kapiten domaćina Savić, koji neometan ni od koga tuče glavom ali lopta odlazi pored gola.

2

Ova tri boda ostavljaju na bod zaostatka Zvijezdu od prvog mjesta na kome se i dalje nalazi ekipa Metalleghe iz Jajca.

U narednom 22. kolu Zvijezda gostuje na vrućem terenu u Kaknju ekipi Rudara, dok Radnički dočekuje u Lukavcu ekipu Bosne iz Visokog.

Piše: Suad Krajnović