SportU fokusu

Fudbaleri Slobode i Slavena ovu srijedu iskoristili su za odigravanje prijateljske utakmice na stadionu Tušanj. Tuzlaci su na kraju slavili rezultatom 3:0, unatoč tome što je praktički igrao drugi sastav.

Ekipa iz Živinica dobro se držala sve do 34. minute. Nakon nekoliko propuštenih prilika, domaćina je u vodstvo doveo Ismar Tandir. Sjajno se napadač Tuzlaka snašao u kaznenom prostoru gostiju te matirao nemoćnog gostujućeg golmana.

Trener Slavko Petrović ovu utakmicu pratio je sa tribina, dok je ekipu vodio prvi pomoćnik Milan Bosanac, koji je u drugom poluvremenu ubacio igrače koji do sada nisu imali puno minutaže. Slično je uradio i trener Slavena Milenko Bošnjaković.

Sloboda je pitanje pobjednika riješila u 49. minuti. Slobodan udarac je izveo mladi Sadžid Fazlić i sjajno pogodio gol gostiju. Nakon toga je dobio velike aplauze od malobrojne publike.

Treći gol za Slobodu je u 84. minuti glavom postigao Edis Smajić. Do kraja utakmice nije bilo više promjena, a unatoč porazu treba reći da se ekipa Slavena pokazala u vrlo dobrom svjetlu.

Kada je Premijer liga u pitanju, Sloboda u nedjelju gostuje u Banja Luci kod ekipe Borca, dok Slaven u okviru Prve lige Federacije BiH ide na megdan mostarskom Veležu.