ArhivaSport

Fudbaleri Slobode današnjom pobjedom protiv Krupe rezultatom 2:1 okončali su jesenji dio sezone u Premijer ligi BiH.

Prva međusobna utakmica ova dva tima u 18. kolu privukla je veliki broj gledatelja na Tušanj, koji su po hladnom vremenu mogli uživati u vrlo dobroj i borbenoj fudbalskoj predstavi.

Sloboda je dominirala u prvom poluvremenu, a poveli su u 16. minuti preko Subića, da bi u 45. minuti Crveno-crni postigli i drugi gol. Nakon Subićevog centaršuta glavom je pogodio Mehmedagić.

Tuzlaci su stali u nastavku te ekipi Krupe ostavili sredinu terena. Imali su gosti nekoliko dobrih prilika, a kada je Mirković u 71. minuti postigao eurogol, strepnja među navijačima Slobode je porasla.

Na sreću po Crveno-crne, gosti nisu uspjeli doći do izjednačenja te je Sloboda ostvarila veoma važnu pobjedu.

Sloboda je jesen okončala na 6. mjestu sa osvojenih 29 bodova, što ih i dalje drži u borbi za krajnji plasman u Ligu za prvaka.