Vrlo dobru partiju pružili su večeras košarkaši tuzlanske Slobode protiv ekipe Mladosti iz Mrkonjić Grada u 12. kolu Lige 10. Ostvarena je važna pobjeda protiv direktnog rivala za plasman u Ligu za prvaka, a konačan rezultat glasio je 96:86 (26:20, 28:19, 20:24, 22:23).

Sloboda je dominirala tokom cijele utakmice, a posebno se to vidjelo u prvom poluvremenu kada je prednost pulena Velimira Gašića iznosila i +19.  Rezultat nakon dva perioda je bio 54:39.

Mladost je u nastavku zaigrala puno bolje, popravili su odbranu, a sve se to vidjelo i na rezultatu. Do kraja treće dionice Sladojevićev tim spustio je zaostatak na -11, a krajem posljednje četvrtine i na -4 (88:84). Ipak, Sloboda nije dozvolila potpuni preokret gostiju, te je ostvarila novi domaći trijumf.

Oba tima su večeras imala po pet dvocifrenih igrača. Kod Slobode Hasandić je ubacio 17, Đumić 16, Rikalo i Muratović po 15, a Latifagić 14 koševa. U gostujućem taboru po 18 poena dali su Aleksić i Patković, 14 je ubacio Stanojević, a po 13 Nisanović i Šutulović.

Treba istaći da je ova utakmica bila humanitarnog karaktera, a sav prihod od ulaznica ići će za liječenje nekadašnje legende KK Sloboda Dita Slađana Stojkovića, koji je teško obolio od tumora jednjaka.

Sutra se od 12 sati vidimo na humanitarnom druženju u Gradskom parku, kod kafića Urban BeaTZ. Idemo skupiti novac za liječenje našeg Slađe!