Na stadionu Banja Ilidža u Gradačcu, jučer su se sastale prvoplasirana i drugoplasirana ekipa Prve lige Federacije BiH. Derbi kola između Zvijezda i Olimpika završen je nepopularnim rezultatom 0:0.

Timovi su pružili čvrstu i borbenu utakmicu, ali bez nekih izuzetnih prilika za postizanje golova. Prvo poluvrijeme je proteklo bez nekih izglednijih šansi i sa puno trčanja, ali praktično golmani nisu imali posla.

U drugom poluvremenu Zvijezda je pravila veći pritisak i stvorila nekoliko polušansi, ali su udarci obično završavali na čvrstom bedemu ispred protivničkog gola, dok su se gosti bazirali na brze kontre ali koje su završavale bezuspješno. Možda su nogometaši obje ekipe “sagorjeli” u značaju susreta, tako da sa remijem mnogo više mogu biti zadovoljniji gosti.

Što se tiče sudije Topalovića iz Zenice, ne možemo se oteti utisku da je podijelio puno žutih kartona objema ekipama, iako je utakmica bila tvrda ali bez žestokih startova i pogibeljne igre. Još jedna mala zamjerka je što su prekidi u drugom poluvremenu trajali najmanje 9-10 minuta, a on je utakmicu produžio za dva minuta.

Zvijezda je i poslije ove utakmice zadržala vodeću poziciju, a u sljedećem kolu gostuje kod komšija iz Gračanice, dok ekipa Olimpika dočekuje Jedinstvo iz Bihaća.

Piše: Suad Krajnović, Foto: Ammar Krajnović