Odbojkašice Kule Gradačac su večeras u okviru 2. kola Premijer lige BiH, u svojoj dvorani uspjele savladati Modriču u maratonskom i neizvjesnom komšijskom derbiju rezultatom 3:2 (25:21, 17:25, 25:19, 25:27, 15:7).

kula-2

Iako poprilično oslabljena ekipa, Kula je počela dobro susret i povela sa 1:0 u setovima ali onda se bude Modričanke i poravnavaju rezultat.

Sljedeća dva seta su takođe bila izjednačena i neizvjesna, tako da se u peti set ušlo sa prilično nesigurnosti gdje su prednjačile gostujuće odbojkašice i domaće to koriste i sigurno dobijaju i set i meč.

kula-3

Ti bodovi će puno značiti podmlađenoj ekipi Kule u nastavku šampionata zbog vraćanja sigurnosti, dok se ekipa Modriče večeras predstavila u dobrom izdanju.

Obje ekipe su imale svoje navijače, pogotovo kada se zna da nekoliko odbojkašica Kule igra za Modriču.

Piše: Suad Krajnović