Čudo nad čudima: Zvijezda 09 savladala Zrinjski!

Nogometaši Zvijezde 09 ostvarili su senzacionalnu pobjedu nad mostarskim Zrinjskim rezultatom 2:1 u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Ova pobjeda omogućava banjalučkom Borcu da, dva kola prije kraja, i službeno osvoji titulu jesenjeg prvaka.

Prvo poluvrijeme nije donijelo preveliku uzbuđenost, bez postignutih golova ili spektakularnih prilika, a na odmor se otišlo s rezultatom 0:0.

Međutim, drugo poluvrijeme donijelo je dramatične trenutke. Godswill Vazde iskoristio je pogrešku Josipa Ćorluke i asistirao Boži Vukoji, koji je sigurnim udarcem savladao golmana Zrinjskog. Samo četiri minute kasnije, dosuđen je kazneni udarac za goste, a Nemanja Bilbija ga je realizirao za 1:1.

U 67. minuti Zvijezda 09 postiže drugi gol. Vadze je asistirao Kayodeu Salimanu, koji je matirao Marića i ponovno doveo domaću ekipu u vodstvo.

Iako su se Mostarci trudili preokrenuti rezultat, nisu uspjeli. U 81. minuti pogodili su stativu, a Ivica Batarelo je bio blizu postizanja gola iz slobodnog udarca, te je ostalo 2:1 za domaćina.