Košarkašice Jedinstvo BH Telecoma osvojile su večeras Kup Regionalnog košarkaškog saveza Tuzla, jer su u neizvjesnoj završnici pobijedile RMU Banoviće sa 75:72.

5

Gledali smo vrlo dobru i borbenu utakmicu. Tuzlanke su imale prednost u većem dijelu susreta, u prvom poluvremenu čak i +11, međutim uporne gošće su do pauze smanjile na podnošljivih -5 (45:40).

4

Ekipa Mare Lakić dodala je gas u trećem periodu, a posebno se razigrala Jusupović koja je pogodila tri važne trojke. Nakon toga ponovo smo gledali “crnu rupu” u igri domaćeg tima, a to Banovićanke sve kažnjavaju te u posljednji minut ulaze sa minusom od pola koša (73:72).

3

Ključne poene sa linije slobodnih bacanja pogodila je Glotić, a gošće su imale i napad za izjednačenje, međutim nisu pogodile sa linije za tri poena.

2

U gostujućem sastavu posebno se istakla Danira Musić, dok su Melisa Brčaninović, Alma Jusupović i Naida Glotić bile najbolje u domaćem sastavu.

6

Naredni protivnik Jedinstva je sarajevski Play-Off, a pobjednik tog meča izborit će učešće na Final Four-u Kupa BiH.