U večerašnjoj utakmici 21. kola Premijer lige BiH za rukometaše, u Sali gradačačkog Sajma raspoloženi i motivirani rukometaši Gradačca pobijedili su solidnu ekipu Krajine iz Cazina sa 35:28 (16:12).

2

Početak je bio nervozan za obje ekipe, bilo je tu i startova koji su graničili sa grubošću ali se utakmica ipak odvijala u fer i sportskoj igri.

3

U drugom poluvremenu domaći tim je ostvario solidnu razliku koja je u jednom trenutku iznosila i deset golova i smireno privela utakmicu kraju.

4

Iako su sudije dobro vodile susret, mora se reći da su imali malo strožiji kriterij prema domaćoj ekipi, čiji igrači su imali puno više isključenja na dva minuta uz dva crvena kartona domaćim igračima.

5

Sve to Gradačac je nadoknađivao borbenošću i izuzetnom realizacijom, bodren svojim vatrenim navijačima.

6

Strijelci u ovom meču su bili, kod domaćih: Grahovac 8, Šahdanović 7, Haseljić 6, Božić R. i Mirković po 4, Sarajlić i Čaušević po 2, te Pedić i Kahvedžić po 1 pogodak.

Za goste, golove su dali: Stanić G. 8, Stanić M. 6, Salkić 5, te Angelovski, Dizdarević i Lipović sa po 3 pogotka.

7

U sljedećem kolu Gradačac gostuje u Prijedoru kod istoimene ekipe, dok ekipa Krajine dočekuje ekipu Igman.

PIŠE: Suad Krajnović