SportU fokusu

EFIKASNE I RAZIGRANE LABUDICE: 41 gol Jedinstva u sjajnom derbiju! (FOTO)

U derbiju 14. kola Premijer lige BiH koji je odigran u Maloj dvorani Mejdan, rukometašice Jedinstva pobijedile su večeras Krivaju iz Zavidovića rezultatom 41:31.

Treba istaći da su gošće imale veliku podršku svojih navijača koji su zaista upotpunili atmosferu na ovom derbiju. Nosilo je to rukometašice Krivaje u prvim minutama susreta, ali su onda razigrane “Labudice” pokazale da su u ovom trenutku kvalitetnije, te su do poluvremena napravile +8 (21:13).

Tuzlanke su i u nastavku igrale dobro. Prikazale su dobar, dopadljiv i efikasan rukomet, te su na kraju zasluženo došle do nove prvenstvene pobjede koja ih je “zacementirala” na drugo mjesto premijerligaške tabele.

Admira Zvekić izdominirala je večeras sa 15 postignutih golova. Matea Šumelj je dala 7, a Neira Midžić 6 pogodaka. Sa druge strane, Sara Bašić pogodila je 9 puta, a Jasmina Selmanović 5.