U velikom derbiju 21. kola Prvenstva BiH – Liga 11, košarkašice RMU Banovića pobijedile su večeras ekipu zeničkog Čelika rezultatom 79:62 (17:17, 17:19, 27:14, 18:12).

Prvo poluvrijeme je bilo veoma neizvjesno. Zeničanke su igrale sjajno. Nezaustavljiva je bila Iriškić koja je na pauzu otišla sa čak 19 postignutih poena, a treba reći da je Čelik nakon dvije četvrtine vodio rezultatom 34:36.

Popravile su izabranice Nenada Čekića u nastavku susreta i odbranu, i na krilima Demirovićke počele pogađati te u trećem periodu napravile dvocifrenu prednost, tako da su u posljednju dionicu ušle sa vodstvom od 61:50.

Ta prednost bila je dovoljna da kvalitetne banovićke košarkašice bez problema utakmicu u posljednjoj četvrtini privedu kraju, povećaju svoju prednost te ostvare novu pobjedu u domaćem prvenstvu.

U domaćem taboru najbolja je bila Demirović sa 20 poena i čak 16 skokova, a Ikanović je ubacila 17, dok je najefikasnija igračica utakmice bila već pomenuta Iriškić (Čelik) ubacivši ukupno 30 koševa.