BOSANSKA MAŠINERIJA: Maestralan nastup Džumhura na startu Wimbledona!

Damir Džumhur maestralno je startao na trećem Grand slam turniru sezone, Wimbledonu. Naš najbolji teniser u prvom je kolu u potpunosti nadigrao Renza Oliva sa 3:0 u setovima.

Bio je to poprilično, ali i neočekivano lagan meč za Džumhura s obzirom da je od protivnika bolje plasiran za samo šest pozicija na ATP listi, a zanimljivo je da je sve završio za manje od sat i pol igre.

Prvi set Džumhur je dobio sa 6:2, a čak je tri puta uzimao breakove protivniku. A šta tek reći za drugi, maestralni set u kojem naš teniser nije izgubio nijedan jedini gejm. Rezultat 6:0 Argentincu je srušio samopouzdanje, tako da se u trećem setu nije uspio vratiti u meč. Džumhur je ponovo izdominirao i osvojio ga sa 6:1.

U drugom kolu Wimbledona, naš najbolji teniser odmjerit će snage sa pobjednikom meča Ivo Karlović (Hrvatska) – Aljaz Bedene (Velika Britanija). Ovaj okršaj je u toku.