JAK OTPOR U LAKTAŠIMA: Sloboda umalo pobijedila Igokeu

Košarkaši Slobode bili su na korak do senzacije u Laktašima. U prvoj polufinalnoj utakmici play-offa za prvaka BiH, Tuzlaci su izgubili od Igokee sa 86:85 (20:17, 24:13, 26:25, 16:30).

Na poluvremenu je Igoeka vodila 44:30, a nakon trećeg perioda 70:55. Činilo se da će domaći bez problema utakmicu privesti kraju, ali se Sloboda razigrala u posljednjoj četvrtini te umalo napravila veliko iznenađenje.

Igoeka je par sekundi do kraja vodila sa 86:83, a u narednom napadu Hrnčić je promašio tricu. Mogla je tako Sloboda utakmicu uvesti u produžetak, no bez obzira na to pružili su jako dobar otpor.

Hasandić je bio sjajan i postigao 26 poena, dok je Rikalo dodao 16. U ekipi iz Aleksandrovca 24 poena postigao je Radivojević, dok je Mićović pogodio 17 puta.

Druga utakmica između Slobode i Igokee na rasporedu je u srijedu u Mejdanu.