VIDEO//Veličanstvena partija: Džeko sa tri gola potopio “žutu podmornicu”

Edin Džeko igra u vrhunskoj formi, a to je pokazao večeras na utakmici svoje Rome protiv Villarreala. Naime, Vučica je u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope “zgazila” španski sastav na El Madrigalu, a konačan rezultat je bio 0:4.

Kapiten bh. reprezentacije postigao je tri gola, a zablistao je u drugom poluvremenu. Nakon što je Emerson u 32. minuti postigao sjajan gol za 0:1, Džeko je u nastavku pokazao kakav je golgeter.

Prvo je pogodio u 65. minuti na asistenciju Salaha. U 79. minuti postigao je svoj drugi gol, a par minuta kasnije i hat-trick nakon asistencije Nainggolana.

Edin Džeko tako je postao najbolji strijelac Lige Evrope sa 8 golova iz šest utakmica, a na dobrom je putu i da bude najbolji strijelac Serije A.