Trener Fenera konačno prokomentarisao slučaj Edina Džeke!

Fenerbahče je  ostvario važnu pobjedu nad Basaksehirom, postigavši jedini gol duboko u sudijskoj nadoknadi i osvojivši tri boda u Turskoj Superligi.

Michy Batshuayi je bio junak večeri, postigavši pobjednički gol iz penala u 94. minuti utakmice, što je donijelo Feneru pobjedu rezultatom 1:0. Nakon utakmice, trener Ismail Kartal je iznio svoje komentare, posebno osvrćući se na situaciju s Edinom Džekom.

Proteklih dana puno se pričalo o reakciji Džeke na prošlotjednoj utakmici protiv Samsuna, kada ga je Kartal izveo iz igre u 70. minuti. Dijamantova reakcija izazvala je dosta pažnje, ali Kartal je potvrdio da je Džeko izrazio svoje izvinjenje zbog svoje gestikulacije, objasnivši da je to bila reakcija iz prevelike ambicije za pobjedom.

“Razgovarali smo s Džekom i izrazio je svoje izvinjenje. Rekao je da je njegova gestikulacija bila pogrešno shvaćena, te da je reagirao iz prevelike ambicije za pobjedom, s obzirom na to da je rezultat bio neriješen”, rekao je Kartal nakon  pobjede.