Doigravanje za odbojkaškog prvaka Bosne i Hercegovine u ženskoj konkurenciji počelo je večeras. U Tuzli je odigrana prva četvrtfinalna utakmica play-offa između Slobode i Bimal Jedinstva, a gošće su bez problema slavile 0:3 i tako povele u seriji.

Opravdale su višestruke prvakinje naše zemlje ulogu velikog favorita, a već su od samog starta meča pokazale da mlade Tuzlanke nemaju šta tražiti u ovom susretu. U prvom setu dozvolile su Slobodi da uzme svega 7 poena, dok su Tuzlanke u drugoj dionici bile nešto bolje, te su osvojile 12 poena.

Najjači otpor Tuzlanke su pružile u trećem setu kada su osvojile 20 poena, tako da nisu imale dovoljno kvaliteta i snage da meč barem odvuku u četvrti set. Na kraju treće dionice na semaforu je bilo 20:25.

Odbojakšice Bimal Jedinstva će u revanšu koji se igra u Brčkom imati priliku slaviti još jednom te rezultatom 2:0 u seriji izboriti plasman u polufinale doigravanja u Premijer ligi Bosne i Hercegovine

ŽOK Sloboda Tuzla – ŽOK Bimal Jedinstvo 0:3 (7:25, 12:25, 20:25).