Lana Pudar osvojila četvrto mjesto na Svjetskom kupu u Berlinu

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je četvrto mjesto na utrci 100 metara delfin u okviru Svjetskog kupa u Berlinu.

Pudar je u Berlinu već osvojila jednu medalju. Mlada Mostarka je na utrci 200 metara delfin prije dva dana došla do bronzane medalje, a danas je nastupila u utrci 100 metara delfin.

Jutros je prošla bez problema ikakvih u kvalifikacijama, a sada je osvojila četvrto mjesto u utrci na 100 metara.

Pudar je zabilježila vrijeme 58.28, što je bilo dovoljno za četvrto mjesto.

Zlato je otišlo u ruke fenomenalne Kineskinje Yufei Zhang s vremenom 56.74, dok je srebrena bila Angelina Kohler iz Njemačke s vremenom 57.18. Treća je završila Amerikanka Torri Huske s vremenom 57.32.

Bh. sirena je sa 17 godina bila ubjedljivo najmlađa učesnica finala, s obzirom da sve ostale takmičarke imaju 20 ili više godina, što dovoljno govori o kakvom svjetskom talentu se radi.