Zvijezda ponovo remizirala kod kuće

Juče  je ekipa NK Zvijezda ugostila ekipu Slavena iz Živinica i u drugom uzastopnom domaćem susretu prepustila bod gostima odigravši neriješeno 2:2 (2:1).

U prvom poluvremenu do 20. minute sve je proticalo u borbi između dva šesnaesterca sa jalovim napadima domaćeg tima da bi u prvoj izrađenoj akciji Zvijezda povela sa 1:0.
Bilo je to u 22. minuti, kada je poslije lopte ubačene nisko sa lijeve strane utrčao Cvijanović  i precizno skrenuo loptu u lijevi golmanov ugao. Već u sljedećoj minuti, Huseinspahić se probio po desnoj strani, ušao u šesnaesterac  i  iskosa sa desne strane pogodio desni golmanov ugao za vođstvo od 2:0.
Nije prošao ni minut, jedna ubačena lopta u šesnaesterac domaćih ravno prema golu, na nju startuje Salihović koji  koristi smušenu reakciju dvojice odbrambenih nogometaša i istrčalog golmana Prljače, skreće loptu pored njega i smanjuje na 2:1.
Drugo poluvrijeme je donijelo mnogo prilika domaćoj ekipi koje napadači domaćih nisu iskoristili i tada obično slijedi kazna koju izvršava Mujagić  u pretposlednjoj minuti susreta golom kojim  donosi izjednačenje i bod svojoj ekipi.
Domaći navijači su možda   s pravom bili razočarani na kraju susreta  jer ipak od ekipe koja pretenduje na prvo mjesto se više očekuje. Olakotna okolnost u ovom svemu je što i ekipe koje se bore za vrh gube bodove, tako da je Zvijezda i dalje na čelu tabele.
U sljedećem kolu Zvijezda gostuje kod neugodne ekipe Jedinstva u Bihać i tu će morati da proba nadoknaditi bodove rasute kod kuće.
Autor teksta: Suad Krajnović
Fotografije: Ammar Krajnović