ATP Masters u Londonu: Thiem u sjajnom meču nadigrao Tsitsipasa

Sinoć je otpočeo ATP Masters turnir u Londonu gdje će snage odmjeriti osam najboljih tenisera iz protekle sezone. Prva  je na redu bila skupina koju predvodi Rafa Nadal, a u kojoj su još Andrey Rublev, Dominic Thiem i Stefanos Tsitsipas.

Thiem i Tsitsipas sinoć su na sjajan način  otvorili turnir, a na kraju je slavio Austrijanac rezultatom 2:1 u setovima (7:6, 4:6, 6:3).

Prvi set je protekao u sigurnoj igri oba tenisera, posebno na svojim servisima. Iako je viđeno par break lopti, istog nije bilo pa je o pobjedniku odlučivala trinaesta igra. Tamo je za nijansu bolji i s nešto više koncentracije bio Thiem koji je poveo poslije 7:5 u tie breaku. Grk je odlučnije krenuo u 2 setu i već u trećem gemu tog dijela igre Tsitsipas pravi break čiju prednost ne ispušta do kraja i poravnava na 1:1.

Ipak, Tsitsipas ne uspijeva održati razinu igre iz drugog seta i već u prvom servis gemu gubi svoj početni udarac, a ovaj put Thiem ne propušta tu prednost i privodi meč kraju vrijednom pobjedom nad velikim rivalom. Treba reći da je meč bio prožet sjajnim potezima, winnerima i svime onim što tenis može ponuditi.

Izvor: Sportsport.ba