Sloboda se raspala u trećem periodu, Bosna ide na završnicu Kupa BiH!

Košarkaši Slobode nisu uspjeli izboriti plasman u završnicu Kupa BiH, nakon što su večeras u Sarajevu u odlučujućem duelu poraženi od sarajevske Bosne 89:69 (28:20, 22:19, 27:13, 12:17).

Nakon dobrog početka Slobode i vodstva od 6 razlike, Bosna je zaigrala bolje te je iskorištavala greške gostujućeg tima. Tome svjedoči i +8 (28:20) Sarajlija poslije uvodne dionice.

Tuzlaci su bolje otvorili drugi period, serijom opet smanjili zaostatak, u jednom trenutku i poveli, ali je Bosna ponovo sa važnim poenima iskusnih igrača stigla u vodstvo i do poluvremena napravila +11 (50:39).

Kobna treća dionica za Slobodu. Bosna je pojačala odbranu, igrala je veoma agresivno što je raspalo igru Tuzlaka, a domaći sastav iz minuta u minut povećavao je prednost. Bosna je u posljednju dionicu ušla sa +25 (77:52).

Do kraja utakmice očekivano nije bilo iznenađenja. Bosna je rutinski sačuvala prednost i zasluženo izborila plasman među četiri najbolje ekipe u Kupu BiH.

Ikonić je bio najefikasniji sa 22 poena, dok je Šturanović dodao 19. U timu Slobode 20 je postigao Brown, a 16 Hasandić.