ArhivaSport

VIDEO+FOTO//Start iz snova: Sloboda ubjedljiva protiv Olimpica!

Fudbaleri Slobode su na startu nove premijerligaške sezone slavili uvjerljivu pobjedu protiv Olimpica rezultatom 3:0.

Utakmica je od samog početka išla na stranu Slobode, a Crveno-crni su poveli već u 14. minuti. Veselinović je ubacio sa lijeve strane, a Krpić glavom pogodio gol Bandovića.

Isti igrač je 11 minuta kasnije povisio na 2:0. Nakon greške odbrane Olimpica, napadač Slobode je izašao sam pred golmana Bandovića i rutinski ga savladao.

Ni Olimpic nije bio bez prilika. Minut nakon drugog gola Slobode Lelić je promašio izglednu priliku, a u siromašnom drugom poluvremenu utakmice i Hadžićev šut iz neposredne blizine je sjajno odbranio Bobić.

Sloboda je pobjedu ovjerila u 90. minuti. Poslije faula na Ordagiću u kaznenom prostoru, arbitar Gigović je svirao penal, a siguran realizator bio je defanzivac Kostić.

Tuzlaci su ovom pobjedom na najbolji način otvorili novu sezonu, a u narednom kolu gostuju na Pecari kod Širokog Brijega.