Tina Maze završila je veliku skijašku karijeru na mariborskom Pohorju. Najuspješnija slovenska skijašica i sportistkinja svih vremena koja je u penziji još od prošle godine, iskoristila je utrku u Mariboru kako bi se oprostila od svojih navijača.

Na prvom prolaznom vremenu zaostala je 69 stotinki, a onda se zaustavila pred ulazom u završnu strminu kako bi se izgrlila sa svojim životnim partnerom, Talijanom Andreom Massijem, koji je jedan od najzaslužnijih za njezine najveće uspjehe. Potom se još jednom zaputila prema cilju, ali ciljnu crtu nije prošla na skijama.

Zaustavila se prije same crte, skinula skije i otišla u penziju kao najbolja slovenska skijašica svih vremena s 26 pojedinačnih pobjeda u Svjetskom kupu, jedina koja je osvojila veliki Kristalni globus za ukupnu pobjedu u sezoni 2012/13. U istoj je sezoni osvojila i dva mala Globusa kao najbolja veleslalomašica i superveleslalomašica svijeta.

Osvojila je i četiri olimpijske medalje, od toga jednu zlatnu te ima četiri svjetska zlata.