Fudbaleri Slobode poraženi su večeras od Beitara sa 1:0 u Jerusalemu i tako se već u prvom pretkolu oprostili od Evropske lige.

Crveno-crni su odigrali borbenu utakmicu, u prvom poluvremenu čak bili i bolji tim od bezidejnog domaćina, međutim, bez prave završnice. Dobro se Sloboda držala sve do 65. minute kada je Kostić napravio faul kaznenom prostoru, a ukrajinski sudac bez razmišljanja pokazao na penal.

Usporeni snimak je pokazao da je penal bio prestrog, jer je lopta već pobjegla navalnom igraču Beitara. Odluka, naravno nije promijenjena, a Atzily je u 66. minuti pogodio za veliko slavlje.

Sloboda je do kraja pokušavala svim silama naprijed, a u 86. minuti ostala je bez Džidića koji je dobio drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Najbolju šansu za Tuzlake imao je u 94. minuti Merzić, ali je njegov udarac glavom odbranio golman i izbacio loptu u korner.

BiH je tako ostala bez predstavnika u Evropskoj ligi. Nakon što se u utorak iz takmičenja oprostio Široki Brijeg porazom na Malti, i Radnik je danas u Banja Luci izgubio od bugarske ekipe Beroe.