VIDEO Demonstracija sile Tuzlaka: Sloboda u finalu Kupa BiH!

Fudbaleri Slobode večeras su sa 3:1 nadigrali Željezničar i sa ukupnih 5:2 plasirali se u finale Kupa BiH!

Tuzlaci su u svim segmentima igre nadigrali indisponirane goste, koji su očito mislima bili već na vječitom derbiju.

Bolju igru domaći su iskoristili u 28. minuti, kada je iskosa slobodnjak izveo Zajko Zeba. Uslijedio je centaršut u šesnaesterac, gostujuća odbrana bila je veoma smušena, a najprisebniji je bio Merzić koji je pogodio za 1:0 i ludnicu na tribinama.

Šest minuta do kraja poluvremena sijevnula je kontra domaćih, Efendić je odlično prošao i ubacio u šesnaesterac, gdje je najprisebniji Sulejman Krpić i to je bilo 2:0.

U posljednjih 15-ak minuta domaći su namjerno prepustili sredinu terena gostima, a u 79. minuti postigli su i treći pogodak. Ponovo je asistent bio Zajko Zeba, a loptu je pod prečku zakucao Kostić.

Do kraja su gosti uspjeli smanjiti rezultat pogotkom Lendrića s bijele tačke. Prethodno je u šesnaestercu domaćih srušen Memija.