Totalno pozitivna ličnost godine

Mlada karatistkinja koja je osvojila fantastično peto mjesto na Evropskom prvenstvu

PROFIL KANDIDATA:

STEFANI KREŠIĆ

KATEGORIJA: SPORT

MJESTO: TUZLA

Totalno pozitivna ličnost godine predstavlja Vam Stefani Krešić. Studentica je Medicinskog fakultet u Tuzli i Fakulteta za tjelesni odgoj i sport. Karateom se bavi već 12 godina, a zadnjih šest godina je reprezentativka Bosne i Hercegovine. Za Stefani Krešić možete glasati OVDJE.

Stefani Krešić je za Radio Kameleon rekla šta je njeno najveće postignuće u protekloj godini:

“Što se tiče 2020. godine i sami smo svjesni da je došlo do jedne velike pandemije koja je onako bila teška za cijelo čovječanstvo pa i za nas koji se bavimo sportom. Ali ja sam imala dobar početak, odnosno dobru startnu poziciju gdje sam učestvovala na Balkanskom prvenstvu za seniore gdje sam ostvarila izvrsne rezultate. Osvojila sam srebrnu medalju u ekipnoj konkurenciji i bronzanu medalju u pojedinačnoj. Također, odradila sam nekoliko jakih međunarodnih turnira i jedan naš turnir Valentinovo, koji se održao u Tuzli, gdje sam osvojila zlatnu medalju. Šlag na tortu svega toga bilo je Evropsko prvenstvo gdje sam osvojila visoko peto mjesto, čime sam sebi obezbijedila dobar plasman i dobru startnu poziciju. Također učestvovala sam na dvije Svjetske lige. Što se tiče 2020. godine, jedan od najboljih plasmana je Evropsko prvenstvo gdje sam osvojila visoko peto mjesto.”

Stefani Krešić je kandidatkinja za Totalno pozitivnu ličnost godina za kategoriju SPORT.

Za Stefani Krešić možete glasati OVDJE.

Stefani je rođena 10.05.2001. godine u Tuzli gdje i živi. Studentica je Medicinskog fakultet u Tuzli i Fakulteta za tjelesni odgoj i sport. Karateom se bavi već 12 godina, a zadnjih šest godina je reprezentativka Bosne i Hercegovine. Do sada je u svim uzrasnim kategorijama osvojala sve medalje koje su u tom nivou mogle biti osvojene.

Trenutno se bori za plasman na izborni turnir za olimpijadu u Parizu sredinom godine.
• Učešće na dvije Svjetske lige 1 (Madrid i Istambul)