Srbiji zlato na Olimpijskim igrama u vaterpolu: U finalu porazili Hrvatsku

Hrvatska je dobro otvorila susret i povela 1:0 golom Lorena Fatovića, a Srbija je izjednačila u četvrtoj minuti prve četvrtine, strijelac je bio Ubović.

U drugom dijelu prve četvrtine Srbija dolazi do preokreta, povela je 2:1, Hrvatska je odmah izjednačila na 2:2 golom Kragića u sljedećem napadu.

Krajem prve četvrtine Srbija je odigrala odlično i rezultat nakon prvog dijela bio je 5:2 za Srbiju.

U drugoj četvrtini Srbija je nastavila u odličnom ritmu, posebno u fazi napada. Na kraju druge četvrtine, odnosno nakon prvog poluvremena, rezultat je bio 8:5 u korist Srbije.

Srbija je treću četvrtinu otvorila golom Rašovića i povela 9:5 te se vratila na četiri pogotka razlike.

Srbija je nakon toga serijom golova povela 10:6, a na kraju treće četvrtine Delfini su vodili 11:8.

U četvrtoj četvrtini Hrvatska je odmah pogotkom preko Vrlića smanjila vodstvo Srbije na 11:9.

Hrvatska je nakon toga imala tri napada na razmak, nije to iskoristila, a onda je Srbija pogotkom Rašovića povela na 12:9 i to je prelomilo utakmicu. Na kraju finala i spomenutih 13:11 za Srbiju

Srbija je tako osvojila treće uzastopno zlato u vaterpolu.