RUSI POKAZALI DA SU RANJIVI: Urugvaj do prvog mjesta u Grupi A (VIDEO)

Prvi krug Svjetskog prvenstva u Rusiji kada je Grupa A u pitanju završen je danas.

U Samari su utakmicu za pobjednika grupe igrali Urugvaj i domaća Rusija, a južnoamerički tim slavio sa je ubjedljivih 3:0. Golove su postizali Suarez (10’), autogol Cheryshev (23’) i Cavani u 90. minuti, tako da je Urugvaj ovim trijumfom ovjerio prvo mjesto u Grupi A, dok je Rusija završila kao drugoplasirana.

U rezultatski nebitnoj utakmici snage su odmjerili Saudijska Arabija i Egipat. Saudijci su slavili sa 2:1, iako su Egipćani poveli preko Salaha u 22. minuti. U finišu prvog i drugog poluvremena Arabija je postigla po gol, a pogodili su Al Faraj i Al Dawsari.

Večeras od 20 sati igraju se utakmice 3. kola u Grupi B. Španija igra protiv Maroka, a Iran konbtra Portugala. U ovoj grupi Španija i Portugal imaju po 4 boda, Iran 3, dok je Maroko bez bodova.