OPET TRILER U MEJDANU: Dramatičan poraz Slobode! (FOTO)

Košarkaši Slobode kao da su se pretplatili na šokantne i dramatične utakmice. Ni večerašnji susret sa sarajevskim Sparsima nije bio drugačiji, a gosti su slavili sa 84:87 (17:23, 17:27, 30:16, 20:21).

Spars je dominirao u prvom poluvremenu. Bili su bolja ekipa, pogotovo u drugom periodu, pa su tako na pauzu otišli vodstvom od 16 poena prednosti (34:50).

Sloboda je mnogo bolje odigrala drugo poluvrijeme. U trećem periodu Tuzlaci su uspjeli spustiti zaostatak na -4 (59:63), a na ulazu u zadnju četvrtinu bili su u minusu od dva poena (64:66).

Nastavili su izabranici Eldara Kavgića sa dobrom igrom i u posljednjoj dionici. Stigli do poravnanja 71:71, a rezultat u posljednjih 80 sekundi susreta glasio je 76:76. Uslijedila je triler završnica u kojoj su se bolje snašli gosti te uz dvije vezane trojke Kovačevića stigli do trijumfa.

U timu Slobode Hasandić je postigao 20 poena, 17 je dodao Latifagić, a 14 Harris. Sa druge strane, 20 koševa djelo je Đokića, junak Kovačević je zabio 13, a Josipović 11.

Sloboda je ovim porazom sebe dovela u još nezgodniju situaciju. Do kraja regularnog dijela sezone ostale su još četiri utakmice, a onda im slijedi borba za opstanak u društvu najboljih.