Đurić na Tušnju u 90. minuti Radniku donio velika tri boda

Ekipa Radnika je slavila minimalnu, ali vrlo vrijednu pobjedu u Tuzli rezultatom 1:0 protiv Slobode.

Utakmica u Tuzli je prije početka privlačila mnogo pažnje, a očekivao se mnogo bolji fudbal od onoga koji su prikazali akteri.

Mnogo bolje je utakmicu otvorila Sloboda koja je imala nekoliko ozbiljnijih akcija, ali se, prije svega Husić, nije snašao u dva navrata pred golom Radnika. Pomenuti Husić je već u 22. minuti susreta morao van terena nakon oštrijeg starta, a zamijenio ga je Tandir.

Kako se poluvrijeme približavalo, tako je Radnik sve više imao loptu u svom posjedu, da bi najbolju priliku imao u 33. minuti, ali je Srećković loše šutirao iz dobre pozicije. Poluvrijeme se završilo bez golova.

Drugi dio otvara fenomenalna prilika za Pecu čiji šut je Muminović odlično odbranio. Golman Slobode je izrastao u heroja i nakon pokušaja Okića nakon tačno sat vremena igre.

Petnaest minuta prije kraja Sulejman Krpić je zbog starta dobio crveni karton i tako ostavio svoju ekipu u ne baš zavidnoj situaciji. To su gosti iskoristili u posljednjim minutama susreta, jer je Đurić zatresao mrežu Tuzlaka. Ostalo je na kraju 0:1.

Sloboda – Radnik 0:1 (Đurić 90’)

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 2.000. Sudija: Goran Paradžik. Žuti kartoni: Lazevski, Franić. Crveni karton: Krpić

Sloboda: Muminović, Todorović, Krpić, Ordagić, Ziljkić, Lazevski, Mehmedagić, Ćulum, Osmanagić, Husić, Ignjatović.

Radnik: Lučić, Radović, Franić, Arnautović, Beširević, Vasić, Srećković, Peco, Janković, Đurić, Šerbečić.